Kategorie Menu

Profi technologie

profesionální filtrace pro jezírka od Evolution Aqua

Vývoj v jezírcích a jezírkových technologiích a znalost ohledně bakterií a fungování biofilmu za posledních několik let udělat díky popularitě tak ohromný skok, srovnatelný klidně s vývojem počitačů.
Pokud chce někdo stále používat jakésy bedny a nádrže a dřít se s čištěním a vytahovat molitany a smrdět od bahna, protože ho to baví, nebráním mu v tom. Já to dělal před 20-ti lety taky, teď už nechci...


Pro mne, vše je to o tom...
O pohodě, klidu, potěšení a neskutečné opojitelné vnitřní radosti, která vás dokáže s rybami a vaším jezírkem vnitřně zaplavit...
O zastavení času, který se s vodou a rybami nepočítá....

Pro mne osobně a po všech zkušenostech za více jak 20 let je:
- pro malá okrasná jezírka nejlepší filtrace Eazy POD
- pro koi jezírka a odchovny nejlepší filtrace Nexus
- pro okrasná jezírka a biotopy, koupací přírodní bazény K1 Micro Bead filtr
- pro mechanické filtrování, golfová jezera, velké plochy nejlepší filtrace Cetus 

A pokud hledáte komerční filtrační systém dnešních dní je to na sto pro Nexus 320 Auto + K1 Micro Bead oboje v gravity, ve spotřebě nula nula nic, extra mechanická, extra biologická účinnost, extrémní využití biologie, přirodních zákonů, za velice rozumné pořizovací ceny, nulové náklady v budoucnosti, ale to je pro ty, co chtějí něco, čemu rozumí a chtějí z toho mít radost. Ale to je jen tak mimo. když už tak se o tom zmiňuji.

Mým cílem není tady někomu vnucovat, ani vysvětlovat, kdo a co a proč je lepší. Přesvědčovat, že jsem nejchytřejší a naše technologie jsou nejlepší. Je spousta lepších věcí, chytřejších a moudřejších lidí. Ale myslím si, že vím co mluvím a tvrdím a není to z toho důvodu, abych prodával něco čemu nevěřím a nerozumím.
Chci jenom trochu objasnit jak jednoduché je mít jezírko a vše co se v něm pohybuje v pořádku a zároveň říci, že je to dosti složité a vůbec nic o tom stále nevíme...

Osobně pro mne je profi technologie to, co splňuje následující:
1. Filtrace se dá velice dobře čistit
2. Filtrace a technologie funguje tak, co slibuje
3. Žádné, nebo jen minimální náklady v budoucnu
4. Dlouhá životnost
5. Jednoduchost instalace
6. Technologie je za přijatelnou cenu k tomu co dokáže
7. Jezírko si stavíte pro sebe a podle vás, technologie se musí rozumně podřídit, nebuďte otroky vašeho jezírka
Sebedokonalejší filtrace vám naopak nebude fungovat, pokud jezírko postavíte a uděláte tak, aby fungovat nemohlo.

Pokud chcete poradit jakou technologii pro vaše jezírko, rádi vám ji poradíme a navrhneme, včetně rad, co udělat, aby to fungovat mohlo.
Je potřeba nám dát vždy základní informace o vašem stávajícím jezírku, nebo které plánujete stavět:
1. Velikost jezírka, plocha, mělčiny, hloubka, celkové množství vody...
2. K čemu má sloužit, okrasné, koupací, biotop, jako bazén, s rybami, chov ryb, chov koi...
3. Kam můžete, chcete dát technologii, filtraci, gravitační nebo čerpadlové zapojení, budete mít molo...
4. Doplňky, jako vodopády, potůčky, jak fouká vítr, osázení zahrady stromy... co vás napadne nám sdělit
5. A velice důležité kolik na to máte peněz.
Pokud si chcete přímo vybrat z naší velké nabídky, podívejte se na tento odkaz na stránky "Jaká je nejlepší filtrace pro vás"

Rady co si málo kdo uvědomuje:
1. Největší biologická filtrace je vaše jezírko a každý kámen a povrch co v něm je
2. Jestli jsou nečistoty v jezírku nebo filtraci, kterou nemůžete vyčistit vyjde na stejno, nebude to fungovat
3. Důležitá je cirkulace vody a dostatek kyslíků pro optimální biologický proces
4. Průhledná voda nebývá často známkou biologické rovnováhy
5. Cokoliv do jezírka nasypete za přípravky, nejdříve naruší i to dobré, důležité, co tam máte, biofilm
Poslední, nic z toho co říkám není dogma, neberte to tak, že Barták říká a tak to musí být, vše berte s rozumem, jako často dobré rady, které vám ušetří starosti, peníze, trápení a hlavně čas, kterého je strašně málo a letí stále rychleji... 
Mám rád ryby a vždycky jsem miloval vodu...   
Čas utekl velice rychle s ohledem k tomu, že jsem se narodil v roce 1968.
Myslím, že více a více si uvědomuji jak to letí a už i vím, že sil je méně a méně.
Snažím se vše co dělám dělat pořádně, protože mne více a více štve,
kolik nekvalitních věcí je kolem nás a jak mi vše nekvalitní bere sílu a můj čas života.
Ale rád krmím ryby, mám rád víno, rád dělám oheň, rád kopu do hlíny, rád hraju šachy,
rád skládám kameny, rád se dívám na hezké věci a kolem sebe.
Asi moc často přemýšlím.... a beru hodně věcí vážněji než bych měl...
Vladimír Barták

Přidal jsem vám pár informací o tom jak se to všechno za více jak 20 let seběhlo.Rok 2018 začíná, co bude se ukáže.... přinášíme spousta novinek a vylepšení. Co už teď vím, že změnilo můj svět je Eazy POD auto a Nexus Automatic, jak mám rád vše osahat a mít pod kontrolou, tímto se vše zjednodušilo a urychlilo. Automaty fungují báječně a zcela jednoduše. Nastavíte si jak často se má filtrace sama vyčistit, ale když prostě kolem a chci ji vyčistit, zmáčknu jedno tlačítko, filtrace se krásně sama vyčistí a zase se sama pamatuje za jak dlouho se má sama vyčistit. Vypadá to, že lenost více a více vyhrává... ne jen je to o tom, že máte jen méně starostí a více času pro jiné radosti... Jak jsem se tomu bránil už jsme všechny u nás vyměnili!
Vymysleli jsme pro vás dvě nové modelové řady K1 Micro BEAD filtrací, řadu BABY se třemi modely v setu do 60 m3 a základní řadu 4 filtrací 20", 24", 30", 36", která se dá individuálně instalovat a napojovat do všech různých systémů s minimálním nárokem na prostor.
A firma Evolution Aqua nabízí novou řadu K1 Micro BEAD pro jezírka od 10 do 500 m3.


Rok 2017 testuji hodně biofilm, jeho tvorbu, podporu tvorby, růst. Testujeme velké množství typů krmiv a jejich vliv na rovnováhu v jezírku, čistotu vody, vliv na tvorbu dlouhých řas. Testujeme nové produkty pro tvorbu biofilmu, urychlení množení optimálních bakterií v jezírcích, přirozené potlačení tvorby dlouhých řas. Přinášíme nové produkty pro podporu optimálního biofilmu Bacterial conditioner a přírodní minerály Natural Clay Minerals.
A nové velice dobře odbouratelná a vodu nešpinící krmiva. Díky těmto produktům máme na konci roku v nabídce nové produkty krmiv. Pro jesetery Sturgeon food excellent, nemastná vysoce proteinové krmiva. All fish food 4 color, levné krmivo na bázi growth, color, spirulina, wheatgerm, ve velikosti 3 a 6 mm. Velice levné pro celosezónní krmení All Season a nakonec dva druhy krmiv, kde 50% je plovoucí a 50% padá ke dnu, takže můžete zároveň krmit veškeré druhy ryb. Pro celoroční krmení WheatGerm Plus floating/sinking a pro rychlý růst a letní krmení High Growth floating/sinking.


Rok 2016 již v zimě dostavujeme uvnitř v hale testovací jezírka, koupací, cca 90 m3 na testování technologií, 30 m3, 16 m kanál 10 m3, jezírko a mini jezírko pro děti cca 2x3 m, s hloubkou 20-25 cm. Testujeme K1 Micro médium, extrémní zarybnění 100-200 násobky doporučeného množství zarybnění. Začínám stavět venkovní jezírka a testuji tam filtrace, bakterie, přípravky.


Rok 2015 i když jsem si zprvu nemyslel, že kromě práce se bude něco velkého dít, je pro mne, nás vcelku převratný, a to díky K1 Micro medium a K1 Micro Bead. Na jaře jsem dostal do ruky K1 Micro médim  a díval se na něj se slovy "jestli to jenom trochu bude fungovat, jak by to mohlo fungovat...". V květnu a pak celý rok jsme testovali a několikrát vylepšovali modely K1 Micro BEAD filtrací, první a stále jediné filtrace na trhu, nízkotlakové, tlakové filtrace.


Rok 2013-2014 není moc času na pokusy a testy stavím velkou halu pro naše zázemí ze starého a rozpadlého areálu kravína. Více a více se snažím zkoušet bakterie a náš systém pro jezírka a biotopy, za využití filtrací od firmy Evolution Aqua.


Rok 2011-2012
nestavím už jezírka, stále více mne zajímá jak to vše funguje, snažím se sbírat co nejvíce informací a učit.
Jsem rád, že se potvrzují moje rozpory se staviteli samočistících jezírek, jsem rád, že se potvrzují potřeby odstraňovat hrubé nečistoty z jezírek, objevují se první drum a fleece filtrace.
Na koci roku jsem se rozhodl postavit nové předváděcí a testovací centrum pro mě, abych mohl poznat více a pro zákazníky, abych jim mohl ukázat jak by to mělo být dobře.
Pro zajímavost, otestovali jsme téměř 10.000 ks balení Pure Pond BOMB balení v nejrůznějších typech jezírek a biotopů! Bakterie Pure POND se stávající základní a nedílnou součástí celého systému a biologického způsobu potlačování dlouhých řas.
Všechny filtrace doma u jezírek jsem dal pryč, protože na to nemám čas a jezírka jsou prostě špatně postavená!


Rok 2009-2010 testuji a zkouším hodně nových technologií, postupů a systémů.
S firmou Evolution Aqua testujeme a stavíme systémy pro koupací jezírka, biotopy, testujeme vůbec co to umí.
Dospívám k poznání, že vím, že nic nevím, a vím, že vím, asi vím....
...téměř čtyři roky, jezdím, měřím, testuji, zkouším. Jedu v autě z jedním pánem z Anglie, co mi radí a vysvětluje věci o vodě a rybách tyto čtyři roky. Čtyři roky se ptám a vyptávám, tlačím na něj ať mi řekne více. Dvě hodiny si povídáme v autě a chci odpovědi na mé otázky. Odpovědi stále přicházejí a pak... Už nemám otázku, povídám, "víš, že mi teď říkáš spousty věcí, které popírají to co jsi mě ty čtyři roky učil", "ano vím, protože teď ti to můžu říci, protože dříve by jsi mi nerozuměl!"
...takže jsem přestal měřit, jezdit, lítat, stavět a zabývat se více vodou a vším co se s ní děje a proč se to děje s pohledem neznalce, ale s tím co nabízí poslední vývoj  a technologie pro jezírka. 

Rok 2005-2008 jsem sjezdil co se dalo, stavěl jezírka a filtrace jako šílenec. Měřil hodnoty vody, testoval bakterie.
Bylo mi hrozeno ukamenováním, když jsem se stavěl proti odborníkům na biotopy a rakouským a německým odborníkům na samočistící jezírka, protože jsem tvrdil, že jejich samočistící systém nefunguje a lidem neříkají pravdu. Vozím a testuji věci z Holandska, Ameriky, Anglie...
Postavili jsme "první" odchovnu pro koi v ČR, kde množíme a odchováváme ryby...,je to odbobí nadšení, budování, spousty práce, bez velkého výsledku  v důsleddku nedostatku zkušeností a financí.
Všechna jezírka doma, jsem doplnil nejnovějšími filtracemi!

Rok 2004
jsem objevil skimmery a startovací bakterie. A myslel si, že vím vše.
Končím spolupráci s firmou FIAP, Messner, distribucí produktů typu Heissner, Sera, Tetra a začínáme s firmou Evolution Aqua, v té době úplně neznámou značkou.

Rok 2003 jsem objevil gulu a bral ji jako největší nutnost v jezírku.
Stavím a buduju vzorová jezírka na prodejně v Mukařově

Rok 2000-2002 jsem stavěl jezírka, věřil odborníkům, testoval vodu, stavěl filtrace podle největších znalců.
A zjistil, že doma postavená jezírka by bylo lepší zasypat. (Velikost 400 m3, 20 m3 a 2x5 m3), Začínám s firmou Oase.

Rok 1998-1999 začal stavět filtrace vlastní filtrace podle profi návrhů a vymýšlet vymyšlené.

Rok 1996-1997
jsem měl strašnou radost, když jsem první jezírka zaplavoval vodou a jak jenom to šlo dával do nich ryby.
Postavil jezírka na naší zahradě podle znalostí odborníků té doby.

 

Celkem 3.680 jednotek
dne 25.12.2020


Evolution Aqua - Eazy Pod

Eazy POD - dodáno 1432 ks

Evolution Aqua - Nexus Eazy 220

Nexus 220 - dodáno 352 ks

Evolution Aqua - Nexus

Nexus 320 - dodáno 496 ks

Evolution Aqua - Cetus

Cetus - dodáno 897 ks

Evolution Aqua - K1 Micro Beat filter

K1 Micro BEAD - dodáno 503 ks

Evolution Aqua - Auto Nexus + Auto Eazy POD

Nexus auto system - dodáno 27 ks

Evolution Aqua - Auto Eazy POD

Eazy POD auto system - dodáno 21 ks
zdroj: EA, VK, WKKF, KWL
dodané, instalované, prodané, atd.
EA Eastern Europe pro ČR

Nejlepší filtrace pro koi jezírka na světě!?K1 Micro BEAD filtraceFiltrace Evolution Aqua Nexus 220, Nexus 320, Cetus, Eazy POD


Novinky na vás e-mail

Chcete mít rychle veškeré naše novinky?
Vyplňte svůj email a odebírejte náš newsletter.

Kategorie

+

Zboží bylo úspěšně přidáno do košíku.

Zavřít Do košíku